Strona główna
Najnowsze
Aktualności
Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga
- 20.06.2026
18 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 3D wraz z opiekunkami – panią Hanną Radomką oraz panią Iwoną Urbas – uczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór.
Głównym punktem programu było zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga – wyjątkowego zabytku techniki wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli okazję odbyć niezwykły podziemny rejs łodziami 600-metrowym odcinkiem dawnej sztolni odwadniającej „Fryderyk”, poznając historię górnictwa oraz dziedzictwo regionu. Zwiedzanie dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliło w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę o historii Górnego Śląska. (Sztolnia Czarnego Pstrąga)
- Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga: Czytaj więcej
Turnieje towarzyskie w siatkówce
- 17.06.2026
W okresie wiosennym nasze reprezentacje juniorek i juniorów rozegrały dwa turnieje towarzyskie w siatkówce. Pierwszy z nich odbył się w tarnogórskim Mechaniku w dniu 13 kwietnia 2026 roku, drugi w Staszicu (16 czerwca 2026 zagrały juniorki, 26 maja 2026 zagrali juniorzy).
W Staszicowym Klepaczu dziewczęta zajęły ex aequo III miejsce z gospodarzami turnieju. Juniorzy zaś uplasowali się na V miejscu. Najlepszą zawodniczką z naszego zespołu okrzyknięta została Oliwia Nowak. Gratulujemy!
- Turnieje towarzyskie w siatkówce: Czytaj więcej
Podium było blisko
- 16.06.2026
W dniu 21 maja 2026 roku na boiskach na Księżej Górze w Radzionkowie rozegrany został turniej siatkówki plażowej juniorek i juniorów.
Naszą szkołę reprezentowali: Białobrzeska Milena, Małota Julia, Patoń Julia oraz Breguła Kacper, Karamański Maciej i Miszuda Konrad.
Dziewczęta zmierzyły się z zespołem z Budowlanki (zwycięstwo), z Sempołowskiej (porażka), z Kolejówki (zwycięstwo), z Plastyka (zwycięstwo) oraz z Chemika (porażka) i ostatecznie awansowały do fazy finałowej. W meczu o III miejsce uległy reprezentacji Gastronomika. Przeciwniczki okazały się być lepsze. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły miejsce tuż za podium.
- Podium było blisko: Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 11
- 06.06.2026
W dniu 2 czerwca uczniowie Ekonomika włączyli się w obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 11 w Tarnowskich Górach.
W ramach działań Szkolnej Sekcji Wolontariatu nasi uczniowie przygotowali dla najmłodszych malowanie twarzy oraz zwierzątka z balonów. Atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uśmiechy dzieci były najlepszym dowodem na to, że wspólnie spędzony czas był wyjątkowy.
- Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 11: Czytaj więcej
Złote miasto zdobyte!
- 06.06.2026
W dniach 27.05-29.05.2026 r. uczniowie klasy 1c technik spedytor wybrali się na niesamowitą wycieczkę do stolicy Czech – magicznej Pragi oraz Ołomuńca. Były to dni pełne intensywnego zwiedzania, zachwytów nad architekturą, odkrywania tajemniczych legend oraz integracji klasy!
Choć droga była długa i trzeba było wcześnie wstać, nastroje od samego początku dopisywały. Stolica Czech przywitała nas pogodnym niebem, pełnym słońca i od razu ruszyliśmy na podbój Starego Miasta.
- Złote miasto zdobyte!: Czytaj więcej
Obchody 3 maja
- 14.05.2026
Dnia 3 maja br. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w miejskich obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość zgromadziła lokalne władze, mieszkańców oraz liczne delegacje placówek oświatowych.
Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przemaszerowali pod tablice pamiątkowe na Plac Gwarków, gdzie kontynuowana była uroczystość.
- Obchody 3 maja: Czytaj więcej
